Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nasze sukcesy

Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2023/2024.

 1.Konkursy międzynarodowe, ogólnopolskie, wojewódzkie, powiatowe i międzyszkolne

 

Lp.

Nazwa konkursu

i zasięg

Imię i nazwisko ucznia,

klasa

Osiągnięcie

1.      

II edycja Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Literackiego

,,Jestem czarodziejem wyobraźni jak Jan Marcin Szancer”

 

Urszula Szymczyk 7a

 

 

 

 

Natalia Lenczowska 7a

 

 

 

 

 

Hanna Wejman

I miejsce

w kategorii

13 – 14 lat – opowiadanie

 

I miejsce

w kategorii

13 – 14 lat – wiersz

 

III miejsce

w kategorii

11 – 12 lat - wiersz

 

2.      

Ogólnopolski Konkurs

Matematyczno - Informatyczny on-line,

V edycja InstaLogik pod honorowym

patronatem Ministra Edukacji i Nauki

oraz Wydziału Matematyki Informatyki

i Mechaniki Uniwersytetu

Warszawskiego

 

Zuzanna Szczerba 7a India Kajzer 6a

Oliwia Piesakowska 6a Robert Krupka 6a

Patryk Adamek 6a

Zuzanna Szczerba 7a India Kajzer 6a

Oliwia Piesakowska 6a

etap I

 

 

 

 

etap II

3.      

Konkurs Przedmiotowy

z Matematyki dla uczniów

szkół podstawowych województwa

śląskiego w roku szkolnym 2023/2024

 

Tobiasz Myszkiewicz

6b

zakwalifikowanie

do III etapu

4.      

Powiatowy Konkurs na Plakat

o Tematyce Patriotycznej ,,Wolność

i Niepodległość – 1918 – 2023”

Magdalena Piekacz 2a

I miejsce

5.      

Powiatowy Konkurs Tańca o Puchar Dyrektora SP nr 8 ,,Christmas Dance”

Uczennice szkolnego zespołu tanecznego

I miejsce

w kategorii 4 – 8

I miejsce

w kategorii 1 – 3

6.      

Powiatowy Konkurs Plastyczno – Językowy ,,List do Świętego Mikołaja”

 

India Kajzer 6a

Krzysztof Nowak 5b

wyróżnienie

wyróżnienie

7.      

Powiatowy Konkurs Matematyczno-Plastyczny „Jesień figurami geometrycznymi malowana”

Julia Pala 4a

III miejsce

8.      

Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Rzeczpospolita doby stanisławowskiej – czas upadku czy postępu?”

Marta Siwak 7b

Zuzanna Szczerba 7a

II miejsce

I miejsce

9.      

X Powiatowy Konkurs Wiedy o HIV/AIDS

 

Julia Jagoda 8a

wyróżnienie

10.   

Memory Master (edycja jesienna)

Natalia Nocuń 4a

Blanka Tybel 6a

Blanka Relidzyńska 5b

India Kajzer 6a

laureat III stopnia

wyróżnienie

laureat II stopnia

laureat II stopnia

11.   

Powiatowy Konkurs

,,Polscy naukowcy, którzy zmienili świat – Mikołaj Kopernik”

 

Sonia Gościniak 8a

II miejsce

12.   

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy

z Matematyki PINGWIN

 

Tobiasz Myszkiewicz

6b

wyróżnienie

13.   

V Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny „Kapsuła czasu”

 

Urszula Szymczyk 7a

wyróżnienie

14.   

XVII Powiatowy Konkurs „Wszystko o bibliotece”

 

Sonia Gościniak 8a

Urszula Szymczyk 7a

II miejsce

wyróżnienie

15.   

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego MEMORY MASTER

Blanka Relidzyńska 5b

Nikola Mysłek 7a

Alicja Przytulska 7a

Marta Siwak 7b

Zofia Tabaka 5a

Antoni Marcinkowski –

Ruszewski 7a

 

laureat II stopnia

 

laureat III stopnia

 

 

wyróżnienie

16.   

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pt. ,, Kreatywna ozdoba bożonarodzeniowa"

Maciej Ścigalski 1b

 

 

Igor Bojarski 8a

I miejsce

w kategorii klas

I – III

wyróżnienie

w kategorii klas

IV – VIII

 

17.   

V Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,Dyktando z Szancerem”

 

India Kajzer 6a

III miejsce

18.   

Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Chcecie Bajki… O To Bajka”

 

Zuzanna Szczerba 7a

II miejsce

19.   

Międzynarodowy Konkurs Literacko – Plastyczny ,,Jestem Czarodziejem Wyobraźni jak Jana Marcin Szancer”

 

Urszula Szymczyk 7a

Natalia Lenczowska 7a

I miejsce

I miejsce

20.   

Międzyszkolne Zawody Jurajska Liga Rowerowa Powiatu Grodzkiego w kategorii szkół podstawowych

kl. IV - VI

Franciszek Gusza 4a

II miejsce

21.   

III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Miejsca kultu religijnego na Kresach i w Polsce”

Zuzanna Szczerba 7a

II miejsce 

22.   

Międzynarodowy Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Astronomia Art”

Zuzanna Szczerba 7a

III miejsce

w kategorii

klas VII-VIII przestrzenne

23.   

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

 

 

Tobiasz Myszkiewicz 6b

Blanka Relidzyńska 5b

Julia Nowak 2b

Laura Bodziachowska 2b

wyróżnienie

 

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

24.   

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Memory Master” (edycja wiosenna)

India Kajzer 6a

Zofia Tabaka 5a

Gabriel Oberski 5b

Blanka Relidzyńska 5b

Wiktor Szlęg 5b

Natalia Łysak 6a

Blanka Tybel 6a

Natalia Nocuń 4a

Jan Nazar 5b

Alicja Przytulska 7a

Antoni Marcinkowski-Ruszewski 7a

Marta Siwak 7b

Nikola Mysłek 7a

Maja Gołda 7b

Franciszek Piekacz 5b

Kamil Machura 5b

Mikołaj Łapaj 6a

Robert Sprawka 6a

laureat

laureat II stopnia

laureat II stopnia

laureat II stopnia

laureat II stopnia

laureat II stopnia

laureat II stopnia

laureat III stopnia

laureat III stopnia

laureat III stopnia

laureat III stopnia

 

laureat III stopnia

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

25.   

V edycja trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego Instalogik 2023/2024

Zuzanna Szczerba 7a

laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim

26.   

Ogólnopolski Konkurs Orzeł Matematyczny

Julia Nowak 2b

laureat –

26 miejsce w kategorii klas 2

27.   

XXXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Witaj Gwiazdko Złota"

Zuzanna Szczerba 7a

wyróżnienie

28.   

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Językowy „Healthy Lifestyle”

Natalia Nocuń 4a

I miejsce

29.   

Wojewódzki Konkurs Historyczno – Multimedialnym „Czasy, ludzie. Miejsca – Polskość na Kresach”

Marta Siwak 7b

laureat

30.   

Wojewódzko Konkurs Plastyczny w ramach projektu „A serce zostało na Kresach”

Marta Siwak 7b

laureat

31.   

Powiatowy Konkurs „Perły Architektury Wilna”

Marta Siwak 7b

laureat

32.   

Powiatowy Konkurs Profilaktyczny ,,Życie kocham cię nad życie”

India Kajzer 6a

Natalia Łysak 6a

Oliwia Piesakowska 6a Blanka Tybel 6a

I miejsce

33.   

V Powiatowy Festiwal Nauki „Szkoła Myślenia”

Tobiasz Myszkiewicz 6b

Marta Siwak 7b

Maja Gołda 7b

Nikola Siuda 7b

I miejsce

34.   

IV Powiatowy Konkurs

„Matematyka na wesoło – rebus matematyczny”

Natalia Nocuń 4a

Kinga Piasecka 7a

II miejsce

wyróżnienie

35.   

IV Powiatowy Konkurs Biblioteczno – Literacki „Moja biblioteka”

Urszula Szymczyk 7a

I miejsce w kategorii klas 7-8

36.   

II Powiatowy Konkurs Taneczny ,,Tanecznym krokiem do lata”

Uczennice szkolnego zespołu tanecznego.

I miejsce

w kategorii

klas 1-3

wyróżnienie

w kategorii

klas 4-6

37.   

VII Powiatowy Turniej Zespołów Szkolnych Cheerleaders O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. B.Prusa  

Uczennice szkolnego zespołu tanecznego.

I miejsce

w kategorii

klas1 – 3

 

I miejsce

w kategorii

klas 4 – 6

38.   

II Powiatowy Turniej Tańca ,,Tańcz z nami”

Uczennice szkolnego zespołu tanecznego

III miejsce

w kategorii

klas 4 – 8

39.   

Powiatowy Konkurs ,,Tańce i pląsy na patriotyczną nutę”

Uczniowie klasy 3a

 

 

 

Uczennice szkolnego zespołu tanecznego

I miejsce

w kategorii

klas 1 – 3

 

wyróżnienie

w kategorii

klas 4 - 6

40.   

Powiatowy Konkurs „Zdrowie na talerzu” w ramach Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”

Maja Gołda 7b

Marta Siwak 7b

II miejsce

41.   

Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny Nasza Jura „Piękno osobliwości Jury Krakowsko-Częstochowskiej w różnych porach roku.

Marta Siwak 7b

Zuzanna Szczerba 7a

II miejsce

II miejsce

42.   

Powiatowy Konkurs Matematyczno-Fotograficzny „Matematyka w przyrodzie”

Kinga Piasecka

III miejsce

43.   

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pierwsze wiosenne kwiaty”

Liliana Ciekot 2b

Alan Dzwonnik 2b

III miejsce

wyróżnienie

44.   

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Zima oczami dziecka”

Maja Szatan 3a

wyróżnienie

45.   

Powiatowy Konkurs Czytelniczo-Plastyczny ,,Jestem Bohaterem Mojej Ulubionej Książki"

Elena Zybert 3a

wyróżnienie

46.   

Powiatowy  Konkurs na Kartkę Wielkanocną dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Maciej Ścigalski 1b

wyróżnienie

47.   

XVI Powiatowy Konkurs z Historii Sztuki i Historii Ojczystej „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki w kategorii plastycznej - Pejzaż Polski”

Nikola Siuda7b

wyróżnienie

48.   

XXII Powiatowy Częstochowski Konkurs Kultury i Pieśni Ludowej ,,Raz na ludowo" Częstochowa 2024

Hanna Wejman 6b

Alicja Przytulska 7a

laureatka

wyróżnienie

49.   

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny ,,Nasze lektury-książki, które nas uczą i bawią”

Viktor Łapeta 1b

I miejsce

50.   

VII Międzyszkolny konkurs Plastyczny ,,Kapelusz Pani Wiosny”

Elena Zybert 3a

I miejsce

51.   

Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny ,,O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”

Nikola Nowak 3a

I miejsce

52.   

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Językowy „Kaligramy-Słowa-Obrazy”

Marta Siwak 7b

II miejsce

w kategorii

język niemiecki

53.   

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny ,,Nasze lektury-książki, które nas uczą i bawią”

Elena Zybert 3a

II miejsce

54.   

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kim chcę zostać, gdy dorosnę”

Alan Dzwonnik 2b

Ksawery Tybel 2b

Maciej Ścigalski 1b

II miejsce

III miejsce

III miejsce

55.   

IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Wiosenne Kwiaty”

Elena Zybert 3a

II miejsce

56.   

Międzyszkolny Konkurs Kreatywny ,,Suknia Pani Zimy”

Elena Zybert 3a

III miejsce

57.   

Międzyszkolny Konkurs Artystyczno - Literacki ,, Literatura w sztuce użytkowej"

Nikola Siuda 7b

Patryk Adamek 6a

India Kajzer 6a

Natalia Łysak 6a

Hanna Wejman 6b

Tobiasz Myszkiewicz 6b

Agata Romanowska 6b

III miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

58.   

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zwiastuny wiosny”

Maciej Ścigalski 1b

wyróżnienie

59.   

Konkurs historyczno - plastyczny ,, Bohaterowie II wojny światowej - patroni częstochowskich szkół i ulic" w ramach projektu edukacyjnego ,, Częstochowianie na frontach II wojny światowej w 1944 roku"

Kinga Piasecka 7a

wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Konkursy szkolne

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

i zasięg

Imię i nazwisko ucznia,

klasa

Osiągnięcie

1.      

III Szkolny Konkurs Czytelniczy

,,Książkowy zawrót głowy”

 

 

Blanka Tybel 6a

Daria Minkina 6b

Maksymilian

Jungowski 6b

Wiktor Szlęg 5a

Kategoria

klas 4 - 6

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

III miejsce

2.      

III Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Wiem, co czytam”

Maja Chmielarz 8a

Maja Gołda 7b

Urszula Szymczyk 7a

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

3.      

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 2 - 3

Borys Piesakowski 3a Hanna Derejczyk 2b Liliana Ciekot 2b

Piotr Tomczyk 3a

Barbara Baron 2b

Adam Kluska 2a

Leon Smolarczyk 2a

I miejsce

 

 

II miejsce

 

 

III miejsce

4.      

Szkolny konkurs SUDOKU dla klas 7

i 8

Nikola Siuda 7b
Sonia Gościniak 8a
Paulina Idasiak 7a

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

5.      

III Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Zakładka przyjaciółką książki”

Elena Zybert 3a

Natalia Bednarska 3a

Wiktoria Krupka 2b

Julia Nowak 2b

Lena Mucha 2a

I miejsce

II miejsce

II miejsce

III miejsce

III miejsce

 

 

6.      

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

 

Julia Olejnik 6a

Krzysztof Nowak 5b

India Kajzer 6a

 

 

 

 

Bartosz Sroka 8a

Marta Siwak 7b

Nikola Mysłek 7a

 

Kategoria klas 4 – 6:

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Kategoria klas 7 – 8:

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

7.      

Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Borys Piesakowski 3a

Iga Jędrzejczyk 2a

 

I miejsce

II miejsce

8.      

Szkolny konkurs matematyczny „Piękno Liczby Pi”

Lena Wawrzkiewicz 8a

Marika Tomalska 4a

Jan Jończyk 4a

I miejsce

II miejsce

III miejsce