Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

NPRCz

 

W bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół , które otrzymają dotację i przystąpią do realizacji rządowego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016–2020 – Priorytet 3. Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia. Opracowany został szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, został zatwierdzony i szkole przyznano łącznie 15000 zł. na zakup nowych książek. Priorytetem projektu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań  uczniów. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym. Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami użytkowników biblioteki naszej szkoły.

   Aby tak się stało, w naszej szkole będzie przeprowadzona ankieta wśród uczniów i rodziców, w ramach której zaproponują oni tytuły, autorów i serie wydawnicze książek. W związku z tym pragniemy zasięgnąć również Państwa opinii w sprawie zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   Wszystkie opinie oraz sugestie uczniów i rodziców będą podstawą do stworzenia  listy książek, jakie powinny być zakupione do biblioteki w ramach tego projektu. Lista ta, po jej skompletowaniu, będzie przekazana do wglądu i zatwierdzenia przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

   Zakup książek w ramach programu zostanie zrealizowany jeśli dany tytuł będzie dostępny na rynku wydawniczym. W ramach programu nie wolno kupować podręczników.