Nagrodzeni w konkursach „….a serce zostało na Kresach”

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie organizowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów.

Celem konkursów, aż w pięciu kategoriach, było  pielęgnowanie pamięci o tradycji i kulturze Kresów oraz budowanie poczucia patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

Laureatem w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „ Piękno Kresów” został Marcel Mrożek – uczeń klasy VIII a, a wyróżnienie otrzymała  Alicja Golisz  z klasy VIII b.

Natomiast Bartosz Wejman – uczeń klasy VIII a zdobył wyróżnienie w Literackim Konkursie pt. „ Piękno Kresów słowem malowane”.  Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy podczas uroczystości wręczania nagród w dniu 08.04.2022r. w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.

Na zdjęciu jest uczeń klasy VIII a Marcel Mrożek, który został laureatem w Powiatowy Konkursie Plastycznym "Piękno Kresów " w ręce trzyma dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora. Rozdanie nagród ma miejsce w Szkole Podstawowej nr 53 z oddziałami Integracyjnymi im Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.