Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Obchody Dnia Papieskiego

Uczniowie klasy 8 a i 7 b zaprezentowali w poniedziałek 25.10.2021r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II spektakl z okazji 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Uczniowie klasy 8 a i 7 b zaprezentowali w poniedziałek 25.10.2021r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II spektakl z okazji 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Młodzież szkolna przygotowała kilka scenek z życia tego wielkiego Polaka, a rozpoczęła od transmisji radiowej, podczas której w emocjonujący sposób młodzi dziennikarze ogłosili całemu światu, że Polak - Karol Wojtyła został Papieżem. W kolejnych scenkach uczniowie wcielili się w role przyjaciół i kolegów oraz tych osób, które miały szczęście osobiście poznać późniejszego Papieża i podzielić się informacjami o tym, jakim był człowiekiem zanim zasiadł na Stolicy Apostolskiej w Rzymie. Oczywiście nie zabrakło oprawy muzycznej w wykonaniu dziewcząt z chórku szkolnego pod batutą Pana Marcina Siewiery. Cały recital wspierany był muzyką fortepianową, a słowa piosenek interpretowały poezję Jana Pawła II. Opiekunami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele: Ks. Stanisław Bukalski, Izabela Rydel i Katarzyna Warońska. W uroczystości uczestniczyli włodarze miasta oraz Ks. Bp. Antoni Długosz, który włączył się do programu artystycznego, zachęcając młodzież do wspólnej zabawy.

Występ naszych uczniów

 

Wręczenie nagród.