Pasowanie na czytelnika

24 lutego 2021 roku odbyło się „PASOWANIE NA CZYTELNIKA” biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Spotkanie zostało przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy: mgr Annę Romianowską i mgr Roberta Kokotta z zachowaniem wszelkich obostrzeń pandemicznych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej placówki do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie poznali ponadto zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej, obejrzeli animację komputerową wskazującą na wartość książki i czytania, przygotowaną przez bibliotekarzy. Następnie wysłuchali opowieści o pierwszoklasistach, którzy po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę. Opowiastka nosiła tytuł „Wizyta w bibliotece”. Natomiast podstawowe zasady korzystania z biblioteki oraz księgozbioru uczniowie poznali oglądając bajkę pt „Biblioteka”. Usłyszeli, jak ważne jest poszanowanie książek i by nigdy o tym nie zapomnieć , otrzymali piękne zakładki do książek. Zaś na ręce wychowawców bibliotekarze złożyli podstawowe zasady korzystania z biblioteki do zawieszenia w widocznym miejscu w klasie. Na pamiątkę tego wydarzenie w życiu uczniowskim, tuż po pasowaniu, nasi pierwszoklasiści otrzymali emblematy czytelnika oraz piękne dyplomy. Po uroczystości uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali się z jej regulaminem, księgozbiorem oraz wypożyczyli książki, z czego radość była njwiększa.  Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.