ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 17 listopada 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – zwany również WMTDay (ang.World Multiplication Table Day) pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

ŚDTM, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie.
W naszej szkole odbyły się zabawy edukacyjne na świeżym powietrzu utrwalające tabliczkę mnożenia w zakresie 100. „Tabliczkowa” wiedza była sprawdzana na wszystkich przerwach międzylekcyjnych podczas krótkich egzaminów. Uczeń wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Podając wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywał odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. W komisjach egzaminacyjnych znaleźli się uczniowie, którzy wcześniej najlepiej zdali testy kwalifikacyjne i to oni mogli przepytywać nauczycieli, pracowników szkoły i rówieśników. Wszyscy egzaminowani w tym dniu pomyślnie zdali egzamin uzyskując tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Dzień Tabliczki Mnożenia upłynął w radosnej atmosferze pełnej nowych przeżyć.

Dzieci biorące udział w "Dzień tabliczki mnożenia"

Organizatorzy:
Aneta