Jasełka „Dawno temu, w Betlejem”

„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

Te piękne słowa księdza Twardowskiego wprowadziły nas w radosny nastrój, pełen świątecznej euforii i oczekiwania. Przyniosły nadzieję, bo to właśnie nadzieja, jaką daje Boże Narodzenie, sprawia, że wszyscy tak bardzo czekamy na ten czas w roku. Czas bogaty
w obrzędy i tradycje, jak żaden inny. Zachęcając do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego wydarzenia, uczniowie klas trzecich oraz chór szkolny wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Dawno temu, w Betlejem”. Spotkanie zaszczycili swoim udziałem Goście: Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, pan doktor Ryszard Stefaniak; Naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy, pani Grażyna Stramska – Świerczyńska; przedstawiciel Domu Pomocy Społecznej, pani Anna Herman oraz przewodnicząca Rady Rodziców naszej placówki, pani Małgorzata Łuczak. Nie zabrakło również rodziców, dziadków oraz mieszkańców Dzielnicy Wyczerpy.
5 stycznia przedstawienie obejrzeli goście z Miejskiego Przedszkola nr 25 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka, z Przedszkola „Klub Kubusia Puchatka” oraz społeczność naszej szkoły.

Film z tego spotkania znajduje się pod linkiem