Niezapomniana wizyta zagranicznych Gości

Dnia 26 sierpnia 2022 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy nauczycieli i młodzież zza wschodniej granicy: z Ukrainy (Berdyczów i Humań) oraz z Łotwy (Rezekne). W skład delegacji z Berdyczowa wchodzili pedagodzy i uczniowie Gimnazjum Humanistycznego nr 2, z którym nasza placówka nawiązała oficjalnie współpracę partnerską w ubiegłym roku szkolnym.

Wizyta rozpoczęła się od serdecznego powitania naszych Gości przez panią dyrektor. W przełamaniu pierwszych lodów pomogły zabawy integracyjne i wspólne tańce, do których choreografię ułożyła pani Marta Prześlak – Maj. Wystąpiła także nasza szkolna grupa taneczna Zyg – Zak , która wzbudziła zachwyt Gości niepowtarzalnym układem tanecznym, przygotowanym pod kierunkiem pani Żanety Gałek. Następnie uczniowie z Ukrainy i Łotwy podzieleni zostali na kilka grup zadaniowych. Każdy zespół pod opieką naszych nauczycieli realizował zaplanowane wcześniej zajęcia: warsztaty edukacyjne (tworzenie multimedialnej kroniki będącej zapisem każdego dnia wakacyjnego pobytu, redagowanie artykułów do szkolnej gazetki), Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, gry i zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i atrakcyjnego. Opiekunowie ukraińscy i łotewscy natomiast udali się na spotkanie z panią dyrektor i naszymi  nauczycielami. Zwiedzili także szkołę. Szczególnie podobała im się Izba Pamięci, w której zgromadziliśmy wiele wartościowych eksponatów związanych z kulturą kresową.

Wizyta zakończyła się pożegnalną uroczystością. Podczas niej dokonano oficjalnego podsumowania wakacyjnego pobytu nauczycieli i uczniów zza wschodniej granicy. Imprezę umiliły występy artystyczne uczniów naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych palcówek z Litwy, Łotwy i Ukrainy.