„Poloneza czas zacząć…”

W związku z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbyło się 4 maja 2022 roku, uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawcą udali się na Plac Biegańskiego, by wziąć udział w uroczystościach miejskich i zatańczyć Poloneza.

Na zdjęciach widać cztery pary, które poruszają się w rytm Poloneza, są to uczniowie z klasy 8 a. Dziewczynki maja na sobie białe bluzki i czarne spódnice, natomiast chłopcy maja albo garnitury, albo białe koszule i ciemne, garniturowe spodnie - uczniowie ubrani są na  galowo. Taniec odbywa się w Częstochowie na Placu Biegańskiego.