Szkolne zawody skoków przez skakankę

Skakanie na skakance jest ćwiczeniem ogólnorozwojowym, które angażuje cały organizm, doskonali zdolności motoryczne, takie jak gibkość, zwinność i szybkość.

Oprócz licznych zalet dla ciała, efekty skakania na skakance to także zbawienny wpływ na psychikę i samopoczucie. Skakanie na skakance może dostarczyć nie tylko satysfakcji płynącej z wykonanego treningu, ale także zadowolenia ze spędzenia czasu na zabawie i aktywności fizycznej – którą możesz dzielić z rodziną, czy przyjaciółmi. Wydzielone podczas treningu endorfiny wprawią cię w dobry nastrój i pozytywnie nastawią na dalszy dzień.

Zapraszamy do udziału w rywalizacji szkolnej, która odbędzie się podczas Festynu Szkolnego dnia 5 czerwca 2020r.

Konkurencja będzie polegała na tym, żeby  w ciągu jednej minuty wykonać jak największą liczbę skoków obunóż ( dozwolone dwie pomyłki tzw. „skuchy” ) w ograniczonym czasie.

Klasy VII – VIII w ciągu jednej minuty

Klasy IV – VI w ciągu jednej minuty

Klasy I – III w ciągu pół minuty

Zapraszamy do sprawdzenia swoich możliwości i życzymy powodzenia.

Zespół Wychowania Fizycznego

Koordynator Ilona Skorupska - Halkiewicz