Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie

PODSUMOWANIE KONKURSÓW – LICZBA π

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π.

 π, to jedyna liczba, która ma swoje Święto, a przypada ono 14 marca. Data ta nie jest wybrana w sposób przypadkowy, pochodzi od pierwszych cyfr przybliżenia liczby.

Po raz pierwszy Dzień Liczby π obchodzono w 1988 roku w San Francisco i do dziś cieszy się ono dużą popularnością, również wśród Uczniów naszej szkoły. Zadania konkursowe, które przygotowano dla Uczniów polegały na przedstawieniu w ciekawy sposób liczby π w postaci plakatu lub kompozycji trójwymiarowej. Krzyżówka liczbowa to konkurs, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu działań na liczbach i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Uczniów.
Konkurs na ułożenie jak największej liczby wyrazów zawierających sylabę Pi dedykowany był dla klas IV – VI i miał na celu integrację uczniów oraz dobrą zabawę. Uwieńczeniem wszystkich działań był konkurs kulinarny pod hasłem:
„Pi – szne ciasto”.
Do konkursów zgłosiło się wielu Uczniów i tu nie kryjemy zaskoczenia i zadowolenia. Każda praca zasługiwała na oddzielną nagrodę. Jury było pod wrażeniem pomysłowości oraz estetyki i techniki wykonania prac.
Widać, że wyobraźnia Uczniów nie ma granic. Jednak reguły są po to, aby … wybrać te prace, które na tle wszystkich szczególnie się wyróżniały.

Jak w każdym konkursie, tak i w naszym, komisja oceniająca przyznała trzy główne nagrody książkowe dla każdej kategorii.

Konkurs: „Portret liczby π”

I miejsce: Eliza Adamicka 5b
II miejsce: Zofia Struzik 6a
III miejsce: Kinga Piasecka 6a

Konkurs: „ Model przestrzenny liczby π”

I miejsce: India Kajzer 5a
II miejsce: Zuzanna Szczerba 6a
III miejsce: Robert Sprawka 5a

Konkurs: „Krzyżówka liczbowa”

I miejsce: Marta Bałecka 8a
II miejsce: Eliza Barbiaux 8a
III miejsce: Kacper Kozłowski 8a

Konkurs: „Słowa z sylabą Pi”

I miejsce: India Kajzer 5a
II miejsce: Blanka Tybel 5a
III miejsce: Urszula Szymczyk 6a

Konkurs na wypieki: „Pi – szne ciasto”

I miejsce: Jakub Stępień 8a
II miejsce: Krystian Szklarzyk 6a
III miejsce: Sebastian Knop 4a

Chcemy bardzo serdecznie podziękować Uczniom za udział w konkursach. Szczególnie dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, którzy spisali się na medal. Stoły uginały się od pysznych ciast, tortów i babeczek. Nikt nie mógł przejść
obojętnie obok naszego stoiska. Wszystkie słodkości zostały wyprzedane. Dziękujemy również wszystkim, którzy te słodkości kupili. Dochód w kwocie 3012 zł. zostanie przeznaczony na niestandardowe pomoce
naukowe do matematyki. Uczestnikom konkursów gratulujemy zapału, dobrego pomysłu i zaangażowania.

Relacja fotograficzna
Organizatorzy:
Aneta Jędrzejczyk
Agnieszka Michalska