Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję.

Kiedy wiosną zakwitają żonkile rozpoczyna się kampania Pola Nadziei, przypominając o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki.

Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi. Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. „Pola Nadziei” to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum w Częstochowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J.M. Szancera w Częstochowie biorą w niej udział od kilku lat.  28 października 2021 zakupione sadzonki żonkili uczniowie wraz  z opiekunami Samorządu Szkolnego  posadzili w szkolnym ogródku.

Pola nadziei.