Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w akcję „Szkoła pamięta”.

W ramach tego wydarzenia, uczniowie klasy 8b uporządkowali groby, pomordowanej przez Hitlerowców ludności Częstochowy i okolic znajdujące się w Jaskrowie. Udali się również na cmentarz „Kule”, gdzie zapalili znicze leżącym tam bohaterom. Uczniowie klasy 3a na lekcjach i w domach rozmawiali o swoich przodkach. Wspominali wydarzenia z nimi związane, poznawali historię rodziny, oglądali zdjęcia. Na zajęciach pokazali efekt rozmowy, przypomnieli sobie czym jest Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny oraz dlaczego te święta są tak ważne w naszej tradycji. Wykonali również drzewa genealogiczne swoich rodzin.                                                                                                                                        Uczniowie klas 4 wspominali swoich bliskich, opowiadając historie rodzinne i wykonując drzewa genealogiczne.

Uczniowie klasy 8b sprzątają groby pomordowanych.

Uczniowie klasy 3a prezentują wykonane drzewa genealogiczne swoich rodzin.