Wiosenne rozśmieszanie

Jeśli chcesz się pochwalić swoim talentem literackim i posiadasz poczucie humoru napisz wiersz o wiośnie i weź udział w konkursie „Wiosenne rozśmieszanie”

„Tchnąca przyjemną wonią, z majowym porankiem

Przyszła wiosna, kwiecistym ozdobiona wiankiem …”

Być może dla Ciebie WIOSNA to rowerowe szaleństwo, spacer z psem, wyprawa na ryby?

Zatrzymajmy ten wiosenny czas w wierszach. Napisz wiersz o wiośnie i weź udział w konkursie na najśmieszniejszy wiersz wiosenny. W konkursie są przewidziane dwie kategorie:

• uczniowie klas I-II
  • uczniowie klas III

Wiersze zrecenzuje komisja konkursowa, która poza walorami artystycznymi oceni czy wiersz rozśmieszy również odbiorców. Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy , które wręczone będą uroczyście na koniec roku szkolnego.

Organizatorem konkursu jest świetlica szkolna – Pani Elżbieta Kasztelan i nauczyciele klas młodszych – Pani Żaneta Gałek i Pani Joanna Pytlas.

Regulamin konkursu dostępny jest  na stronie internetowej szkoły i tablicy samorządu uczniowskiego.

Zgłoszenia można kierować bezpośrednio do organizatorów.

-Konkurs przeznaczony dla klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 24

-Wiersz powinien być napisany samodzielnie, przez uczestnika konkursu;

- Utwór powinien być napisany na komputerze;

- Pracę należy na odwrocie podpisać swoimi danymi: imię, nazwisko, klasa;

-Termin oddania prac do 2 czerwca 2021 r.;

-Wyniki ogłoszone zostaną 9 czerwca 2021 r. na stronie internetowej szkoły i tablicy samorządu uczniowskiego.

- Nagrodzone prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

Kryteria oceny:

• długość utworu;
  • bogactwo środków artystycznego wyrazu;
  • oryginalność ujęcia tematu;
  • kreatywność.

Bawcie się wiosennymi rymami, cieszcie się z wiosny!

Niecierpliwie czekamy na Wasze prace J