Dzień w stylu TRZYMAJ FORMĘ

W piątek 30.04.2021 w naszej szkole został zaplanowany dzień promujący zdrowy styl życia. Chcieliśmy zadbać o to, aby uczniowie i nauczyciele włączyli elementy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w organizację swojego dnia pracy.

Dzień w stylu TRZYMAJ FORMĘ

Uczniowie przygotowują na czas przerw międzylekcyjnych zdrowe przekąski.

W czasie zajęć lekcyjnych nauczyciele robią krótkie przerwy śródlekcyjne przeznaczone na ćwiczenia fizyczne.

Podczas długiej przerwy uczniowie i nauczyciele mogą, korzystając z filmu instruktażowego wykonać zestaw ćwiczeń zmniejszających napięcie i przeciążenia powstałe w skutek długotrwałego siedzenia w czasie nauki zdalnej.

W kwietniu przygotowaliśmy różne formy aktywności związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. Uczniowie mogli wziąć udział w ankietach, konkursach, grach terenowych.

W ankiecie dotyczącej nawyków żywieniowych wzięło udział 118 uczniów. Wyniki ankiety zostaną przekazane wychowawcom klas i będą mogły być przedstawione w czasie godzin z wychowawcą.

Zgodnie z zapowiedziami ogłaszamy zwycięzców konkursów.

Konkurs na artykuł do gazetki szkolnej o tematyce dotyczącej zdrowego stylu życia:

I miejsce - Zofia Dudek z klasy VIIb oraz Alicja Sałata z klasy VIIa. – dodatkowo artykuły zostaną umieszczone w gazetce ekologicznej redagowanej przez uczniów naszej szkoły.

II miejsce Olgierd Zybert z klasy VIIIa

Wyróżnienie Giulia Grilz z klasy VIb.

Konkurs plastyczny – Manualne wychowanie fizyczne

I miejsce Kinga Piasecka z klasy IVa

II miejsce Julia Bugara z klasy IV b

III miejsce Alicja Sałata z klasy VIIa.

Dziękujemy za udział w konkursach!!!

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe w czerwcu wraz z zakończeniem roku szkolnego przy rozdaniu świadectw.

Organizatorki: A. Trzaskacz, I. Skorupska – Halkiewicz, J. Nowak