21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W ubiegłą niedzielę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu, którego organizatorem była  Fundacja Oczami Brata. Zbieraliśmy pieniądze na  dom dla osób z niepełnosprawnościami (Dom Oczami Brata).

W tym dniu w Częstochowie organizowane były różne imprezy: przeprowadzono kwesty na Promenadzie, w Alejach NMP oraz parku Lisiniec, pod klubokawiarnią "Alternatywa 21"  powstawała Marzanna ubrana w stereotypy dotyczące osób z Zespołem Downa, odbył się happening oraz premiera... ciasta o nietypowej nazwie. Zaplanowano także powstanie muralu na froncie kamienicy przy ul. Mielczarskiego. Niestety ze względu na warunki atmosferyczne wydarzenie to odbędzie się już niedługo, w cieplejszym okresie.

Uczniowie szkolnego wolontariatu pomimo niesprzyjającej pogody dzielnie kwestowali na Promenadzie im. Czesława Niemena od godziny 10.00 do 17.00 i oddali organizatorom pełne puszki datków.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym uczniom za udział w akcji

oraz nauczycielom sprawującym w tym dniu nad nimi opiekę.