Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Różowa skrzyneczka

W naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Szkolnego i jego opiekunów pojawiła się  „Różowa skrzyneczka” wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt.
Celem akcji „Różowa Skrzyneczka”  jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej.

Według badania zrealizowanego w lutym 2020 roku  blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup środków higienicznych, 21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. 42% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce.
Obecnie „Różowe skrzyneczki” są już w 3000 miejscach w kraju, w tym w ośrodkach pomocy społecznej, kinach, muzeach oraz w szkołach.
Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.
Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą:
“Weź, jeśli potrzebujesz. Zostaw, jeśli masz nadmiar.” Wcześniej uczennice zostały uświadomione przez panią pedagog Agnieszkę Trzaskacz o zasadach korzystania z  „Różowej skrzyneczki".

Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne koordynatorowi akcji- pani Agnieszce Michalskiej. Skrzyneczka umieszczona jest w sali pani pedagog.
Zapraszamy do współpracy.