WYNIKI III POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „DYKTANDO Z SZANCEREM”

31 maja 2022r. odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando z Szancerem” dla klas IV – VI. Brali w nim udział uczniowie z Częstochowy i powiatu.

Uczestnicy konkursu pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne, a także sprawdzające znajomość zasad interpunkcji oraz pisownię wyrazów wielką literą. Konkurs miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu i  wyłonienie talentów ortograficznych. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Julia Wyrzykowska – Szkoła Podstawowa im. Stefana Okrzei w Mykanowie

II miejsce: Natalia Janik – Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie

III miejsce: Maja Baczyńska – Szkoła Podstawowa św. Jana de La Salle w Częstochowie

IV miejsce: Emilia Hadryś – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za trud włożony w przygotowania do konkursu. Gratulujemy wysokich wyników wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy za rok!

Dyplomy i nagrody   będą  do odbioru w Szkole Podstawowej nr 24 w Częstochowie po 20.06.2022 r.

Wioletta Kokott

Anna Romianowska