Konkurs szkolny 2017/2018

Sprawozdanie z osiągnięć uczniów w konkursach w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,Memory Master” – laureat główny: Weronika Putyra (5a), laureat II stopnia: Milena Szewczyk (4b).
  2. XIV Wojewódzki Konkurs Antologii Poezji Dziecięcej pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza – Julia Bugaj: tytuł laureata.
  3. Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas gimnazjalnych - Martyna Frączyńska (3b): I miejsce, Łukasz Rogalski (3a); II miejsce, Maksymilian Kokott (2a): III miejsce.
  4. Regionalny Konkurs ,,Uratować, znaczy żyć” – Nikol Nowak (3b), Nadia Włodarska (3b), Maciej Stroński (3b): I miejsce.
  5. Międzyszkolny Konkurs Znajomości Zasad i Przepisów Ruchu Drogowego – Nadia Włodarska (3b), Maciej Stroński (3b): II miejsce.
  6. Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, Na anielską nutę” – Kacper Leks (3b): I miejsce; Klaudia Patyk (3a) – II miejsce.
  7. Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla klas IV – VI – reprezentacja w składzie: Kamil Krawczyk (6a), Patryk Janikowski (6a), Hubert Przystalski 6a), Patryk Stolarski (6a), Filip Dzikowski (5b), Mateusz Nita (6b), Jakub Karoń (6b), Bartosz Krężel (6b), Olivier Langier (6b): I miejsce.
  8. Szkolny Konkurs Matematyczny ,,Mistrz rachunków” - Łukasz Rogalski (3a oddz. gimn.): I miejsce, Agnieszka Gizler (3b oddz. gimn.): II miejsce, Zuzanna Sałata (7a) i Marcel Jura (2a oddz.gimn.): III miejsce.
  9. I Konkurs Matematyczny ,,Myśl logicznie” – Łukasz Rogalski (3a oddz. gimn.): III miejsce.
  10. XXI Regionalny Konkurs Wiedzy ,,Na olimpijskim szlaku” – Martyna Frączyńska (3b oddz. gimn.): VII miejsce.
  11. Powiatowy Konkurs Literacki ,,Tacy sami – mimo wszystko. Niepełnosprawni wśród nas” – Bartosz Wejman (4a), Alicja Sałata (4a), Jakub Rzeszut (3a oddz.gimn.): wyróżnienia.
  12. XXII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Przechwałki” – Natalia Soczek (4a): wyróżnienie.
  13. IV Powiatowy Konkurs Literacki ,,Świat wykreowany” – Bartosz Wejman (4a) – wyróżnienie.
  14. Powiatowy Konkurs ,,Wszystko o bibliotece” – Fabian Sołtysiak (6a): wyróżnienie.
  15. VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze ,,W świecie bohaterów ,,Drużyny Johna Flanagana” kategoria plastyczno – literacka (lapbook) – Weronika Gradzik (3b oddz. gimn.) – I miejsce
  16. II Wojewódzki Konkurs ,,Książka i informacja w erze mediów cyfrowych” – Martyna Frączyńska (3b oddz. gimn.): III miejsce
  17. Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Jesienne zamyślenia” – Amelia Kowalska (3a): I miejsce; Jakub Pala (3a): II miejsce.
  18. Festiwal biegowy ,,Jestem zdrowy – szybko biegam” w ramach Centrum Animacji Rekreacyjno – Sportowej – Marta Bałecka (3a): I miejsce; Olivia Konarski (3a): III miejsce
  19. Weronika Klimczyk (3b oddz. gimn.) i Leon Gruczka (3b oddz. gimn.) aplikowali do Międzynarodowego Programu Stypendialnego FLEX pod patronatem Departamentu Stanu USA
  20. II Powiatowy Turniej Duetów Tanecznych Blachownia 2017:

Kategoria klas 1 – 3:

Show dance: Olivia Konarski(3a) i Zuzanna Szczerba (3a): II miejsce

Disco dance: Marta Bałecka (3a): I miejsce

Kategoria klas 4 – 6:

Chearleadeers: Weronika Putyra (5a) i Kinga Zielonka (5a): I miejsce

Disco dance: Wiktoria Gajewska (5a) i Ewa Ściegienka (5b): I miejsce

Kategoria klas 7:

Chearleadeers: Oliwia Rak (7a): I miejsce

Disco dance: Michalina Polańska (7a) i Ewa Polaczkiewicz (7a): I miejsce

  1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – Łukasz Rogalski: tytuł finalisty
  2. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – Łukasz Rogalski: tytuł finalisty
  3. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – Łukasz Rogalski: tytuł finalisty
  4. II Powiatowy Konkurs Literacko – Filmowy ,,Zemsta prawie doskonała”: Anna Tądel i Antoni Mróz (2a gimn.) – I miejsce

Kalendarz

Menu stołówki szkonej

mapa

TV

czewa