Konkurs szkolny 2015/2016

Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2015/2016

Sprawozdanie z osiągnięć uczniów w konkursach szkolnych i międzyszkolnych w II półroczu roku szkolnego 2015/2016

Konkursy szkolne

  1. Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I-III. W kategorii klas I: 1 miejsce - Kacper Kozłowski  z kl. 1a, 2 miejsce - Urszula Opychał z kl. 1b, Kuba Pala  z kl. 1a, Zuzanna Rumin z kl. 1a, Roksana Stasińska z kl. 1a. w kategorii klas II: 1 miejsce -  Julia Klecha z kl. 2b, Natalia Soczek z kl. 2a, 2 miejsce Milena Rak z kl. 2a, Alicja Sałata z kl. 2a, 3 miejsce - Oskar Gościniak z kl. 2a, Justyna Stanior z kl. 2a, Marcel Mrożek  z kl. 2b, Igor Nosowicz z kl. 2b, Bartosz Wejman z kl. 2a . W kategorii klas III: 1 miejsce  - Urszula Całus  z kl. 3a, Bartłomiej Janik z kl. 3a, Bartosz Szmigiel z kl. 3a, 2 miejsce - Olgierd Zybert z kl. 3a, 3 miejsce - Mikołaj Modliński z kl. 3a, Benjamin Kajzer z kl. 3a, Oliwia Łysak z kl. 3a, Weronika Putyra z kl. 3a, Paulina Orlikowska z kl. 3a, Wiktoria Radkowska z kl. 3b, Igor Marchewka z kl. 3a, Julia Patyk z kl. 3b, Maja Kluźniak z kl. 3b.
  2.  Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III. W kategorii klas 2: 1 miejsce - Mateusz Jędrzejczyk z kl. 2b, 2 miejsce - Gabriela Sitek z kl. 2a, Justyna Stanior z kl. 2a, Natalia Soczek z kl. 2a, Alicja Sałata z kl. 2a. w kategorii klas 3: 1 miejsce -  Benjamin Kajzer z kl. 3a, 2 miejsce - Aleksandra Domańska z kl. 3b, Wiktoria Radkowska z kl. 3b, 3 miejsce - Ewa Ściegienka z kl. 3b.
  3. Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce „Kto Ty jesteś? Polak mały” dla klas I-III,. W kategorii klas 1: 1 miejsce - Urszula Opyrchał z kl. 1b, 2 miejsce - Maciej Skroński z kl. 1b, 3 miejsce - Jakub Stępień z kl. 1a. W kategorii kas 2: 1 miejsce - Bartosz Wejman z kl. 2a, 2 miejsce - Justyna Stanior z kl. 2a. W kategorii klas 3:  1 miejsce - Izabela Gradzik z kl. 3a, 2 miejsce - Bartłomiej Janik z kl. 3a, 3 miejsce - Weronika Putyra z kl. 3a.
  4. W konkursie recytatorskim „Przyjaciel na całe życie” w kategorii klas I-III: 1 miejsce - Dawid Molędzki, Zuzanna Rumin, Emilia Stasińska z kl. 1a, 2 miejsce - Agata Sączek z kl. 2a, w kategorii kl. IV-VI: 1 miejsce  - Kinga Płaczek 
  5. W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce  laureatami zostali: Patryk Janikowski z kl. 4a, Wiktoria Kasprzyk z kl. 4b, Klaudia Adamczyk z kl. 4a, Blanca Wypchlak z kl. 4a, EwaPolaczkiewicz z kl. 5a, Ewa Pietrzak z kl. 5b, Zuzanna Sałata z kl.5a, Natalia Siuta z kl. 6a, Anna Tądel z kl. 6a, Radosław Król  z kl. 6b.
  6. Szkolny Konkurs Recytatorski „Kocha , lubi szanuje” - 1 miejsce  - Justyna Radkowska, Małgorzata Baran, Michał Zieliński
  7. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia - Bartosz Zielonka z kl. 5b,
  8. W Konkursie Wiedzy o Polsce: 2 miejsce - Ewa Pietrzak z kl. 5b.

Konkursy o zasięgu międzyszkolnym, miejskim, powiatowym i ogólnopolskim

                1.W Powiatowym Konkursie z Matematyki w woj. śląskim Bartosz Marchewka z kl. 6a zdobył tytuł finalisty.

2.W Międzynarodowym Konkursie Matematyczny m„Kangur”  wyróżnienie zdobyli -  Bartosz Marchewka z kl. 6a, Marcel Jura z kl. 6a, Mikołaj Modliński z kl. 3a, Bartłomiej Janik z kl. 3a,

3.W konkursie „Olimpusek”: 14 miejsce - Wiktor Kokot z kl. 2a.

4.W konkursie „Olimpus”:  Marta Małolepsza z kl. 5a i Ewa Polaczkiewicz z kl. 5a zdobyły tytuł laureata.

5.W Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Angielskiego Słownictwa „WordMaster  2016” na Poziomie 1 (kl. I - II) 2 miejsce - Alicja Sałata z kl. 2a, 3 miejsce - Gabriela Sitek z kl. 2a. Na Poziomie 2 (kl.III-IV) 1 miejsce - Weronika Putyra z kl. 3a, 2 miejsce - Olgierd Zybert z kl. 3a,

6.W Ogólnopolskim  Konkursie „Młody Lingwista” 17 miejsce zdobyła Julia Patyk z kl. 3b.

7.w II Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofredruś": 3 miejsce - Mateusz Łęski z kl. 6b.

8. W Międzyszkolnym Konkursie Historycznym "1050 rocznica chrztu Polski": 2 miejsce - Bartosz Adamek z kl. 6a i Bartosz Marchewka z kl. 6a.

9.W Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Zdrowie na talerzu”: wyróżnienie - Dominika Dudek i Aleksandra Koziorowska z kl. 5a.

10.W Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczym „EkoPlaneta”: wyróżnienie - Julita Kasztelan z kl. 4b i Bartosz Adamek z kl. 6a.

11.W VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego i Plastycznego „Nasze lektury – książki, które nas uczą i bawią”:  wyróżnienie - Nikola Nowak z kl. 1b.

12.W VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Umiemy i chcemy ratować”: 3 miejsce w kategorii klas I-III drużyna w składzie -Maciej Skroński z kl. 1b, Wiktoria Radkowska z kl. 3b, Ewa  Ściegienka z kl. 3b.

13.W Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Tuwimnada”: wyróżnienie - Natalia Soczek z kl. 2a.

14.W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd „kolęda 2015”: 1 miejsce – Mateusz Łęski z kl. 6b.

15.W Międzyszkolnym Konkursie aa Kartkę Walentynkową w j. angielskim: 1 miejsce –  Marcel Gałekz kl. 6a.

16.W Międzyszkolnym Konkursie na Kartkę Walentynkową w j. angielskim: wyróżnienie – Bartosz Marchewka z kl. 6a.

17.W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Reading Master”: 1 miejsce – Bartosz Marchewka z kl. 6a.

18.W IX Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Bezpieczna droga do szkoły - 3 miejsce Bartosz Adamek z kl. 6a

19.W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Święty Jan Paweł II w Częstochowie” - wyróżnienie Julia Janiszewska z kl.6b

20.W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Anioły w tradycji bożonarodzeniowej” organizator Szkoła Podstawowa nr 53: 1 miejsce - Bartosz Adamek z kl. 6a                          i Aleksandra Koziorowska z kl.5a, 2 miejsce  -Agata Krętuś z kl. 6a i Katarzyna Baran z kl. 6a, 3 miejsce - Marta Małolepsza z kl. 5a,  wyróżnienie - Olga Jurkowska z kl. 5a

21.W IV Edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego,, Kot marzeń ": 3 miejsce - Lena Gruczka z kl. 5a.

22.W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Pocztówka z Częstochowy - XX-lecie Międzywojenne": wyróżnienie - Lena Gruczka z kl.5a i Ewa Polaczkiewicz z kl. 5a

23.W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „1050-letni Jubileusz Chrztu Polski.  Spotkajmy się u źródła": 3 miejsce - Bartosz Adamek z kl.6a,  wyróżnienie - Amelia Dobrakowska kl. 6a

24.W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,”Mój wymarzony zawód”: wyróżnienie - Bartosz Marchewka z kl. 6a.

25.W Konkursie Plastycznym „Serce dla Syrii": 2 miejsce - Amelia Dobrakowska z kl.6a, wyróżnienie - Kacper Machura z kl. 3a.

26.W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Ozdoba wielkanocna”: 1 miejsce -  Oliwia Łysak z kl. 3a.

27.W międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Poradnię Dietetyki i Żywienia „Odmieniamy” pt. „Jak dbać o swoje zdrowie”: 1 miejsce - Benjamin Kajzer z kl. 3a, 3 miejsce - Izabela Gradzik z kl. 3a, wyróżnienia - Marcelina Biskup z kl. 3a i Weronika Putyra z kl. 3a.

28.W Międzyszkolnym  Konkursie Plastycznym „Świąteczna choinka” w kategorii kl. I-III: 1 miejsce - Weronika, Alicja, Zuzanna Sałata, w kategorii kl. IV – VI: 2 miejsce – Michał Zieliński.

29.W  IX Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym ,,Róża 2016” : wyróżnienie formacje z kl. 4-6 i 1-3.

30.W II Mistrzostwach Tańca Cheerleaders kl. 4-6: 1  miejsce w  – duża formacja, 1 miejsce – mała formacja.

31.W II Mistrzostwach Tańca Cheerleaders klasy 1-3:  GRAND PRIX.

32.W VII Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych w    Koziegłowach: 1 miejsce kl. 4-6 i kl.1-3.

33.W X Powiatowym Turnieju Szkolnych Zespołów Tańca Cheerleaders w Blachownii klasy 4-6: 1 miejsce - duża formacja,  mała formacja, klasy 1-3.

34.W I Międzyszkolnym Konkursie Tanecznym ,, Tańcz, nie żałuj podłogi” - 1 miejsce kl.  4-6.

Kalendarz

Najważniejsze terminy

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu stołówki szkonej

mapa

TV

czewa