Konkurs szkolny 2014/2015

Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2014/2015

Osiągnięcia uczniów w konkursach w I półroczu roku szkolnego 2014/2015

Konkursy szkolne
1. Szkolny konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną z okazji Świąt Bożego Narodzenia – I miejsce – klasy starsze: klasa 4b, I miejsce – kategoria klasy młodsze: klasa 3a i 3b.
2. Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – I miejsce: klasa 6b, II miejsce: klasa 5a, III miejsce: klasa 6 a.
3. Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Jesienne zamyślenia” dla klas I – II i OEP – I miejsce: Natalia Kozłowska (3a), II miejsce: Julia Koch (3a), III miejsce: Monika Bauć (OEP).

Konkursy o zasięgu międzyszkolnym, miejskim, powiatowym i ogólnopolskim

1. II Międzyszkolny Turniej Unihokeja – II miejsce zajęła drużyna w składzie: Jakub Bułecki (6b), Kamil Pilarz (6b), Agnieszka Psiuk (6b), Adrianna Sołtysiak (6b).
2. Miejski Konkurs Plastyczny ,, Miejsca o Częstochowie, znane i mniej znane” – wyróżnienie: Mateusz Wypych (2a).
3. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Pani Jesień” – I miejsce: Oliwia Łysak (2a), II miejsce: Olgierd Zybert (2a).
4. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima” – wyróżnienie: Marcelina Biskup (2a).
5. Miejski Konkurs Plastyczny ,,Bezpieczna droga do szkoły” – II miejsce: Olgierd Zybert (2a), III miejsce: Kacper Machura (2a).
6. I Powiatowy Konkurs Filatelistyczny ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowany przez Młodzieżowe Koło Filatelistyczne nr 14 w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie oraz pod patronatem Poczty Polskiej – w kategorii klas młodszych - II miejsce: Benjamin Kajzer (2a), III miejsce: Olgierd Zybert (2a); w kategorii klas starszych – III miejsce: Adrianna Gajda (6b).
7. Miejski Konkurs organizowany przez Jasną Górę ,,Wieczernikowi choinka” – I miejsce: klasa 2a.
8. Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny ,,Zatrzymać lato w obiektywie” – wyróżnienie: Bartosz Szmigiel (2a), Kacper Machura (2a), Oliwia Łysak (2a).
9. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Sprzątanie Świata – smog czy smok, co zatruwa nasze środowisko?” – II miejsce: Weronika Gradzik (6a).
10. II Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Święty Mikołaj nadchodzi” pod hasłem ,,Pierwsza Gwiazdka” – II miejsce: Adrianna Gajda (6b), III miejsce: Bartosz Adamek (5a), wyróżnienia: Aleksandra Gajda (6b), Katarzyna Baran (5a).
11. Powiatowy Konkurs Plastyczno – Sportowy pod patronatem Starosty Częstochowskiego – Andrzeja Kwapisza i senatora RP – Andrzeja Szewińskiego – III miejsce: Michał Zieliński (4b).
12. Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wszelakiej – wyróżnienie: Leon Gruczka (6a), Filip Radomski (6a).
13. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - Karolina Kopytko (6b) zakwalifikowała się do etapu rejonowego.
14. Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Pleć się, pleć, andronie” – w kategorii klas starszych - wyróżnienie: Kinga Płaczek (4b), w kategorii kl. II –III - wyróżnienie: Aleksandra Domańska (2b).
15. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Świąteczna choinka” - I miejsce: Michał Zieliński (4b).
16. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Dzień z życia mojego psiego
przyjaciela" - wyróżnienia: Aleksandra Domańska i Leon Wyporski (2b).
17. VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Gimnazjaliści kontra Szóstoklasiści” – I miejsce: Marcel Jura (5a), III miejsce: Artur Barczyński (6b).
18. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Matematyczne łamanie głowy” – I miejsce: Marcel Jura (5a), II miejsce: Bartosz Adamek (5a).
19.Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,Multitest” – dyplom wyróżnienia: Ewa Polaczkiewicz (4a).
20. Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny ,,Portret św. Mikołaja” – wyróżnienie dla świetlicy szkolnej.

Osiągnięcia uczniów w konkursach w II półroczu roku szkolnego 2014/2015


Konkursy szkolne
1. Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Mama w poezji” – w kategorii klas młodszych I miejsce: Olgierd Zybert (2a) i Zuzanna Kluska (3b), II miejsce: Kamil Dziuba (1b), III miejsce: Wiktoria Radkowska (2b), Rozalia Błaszczyk (3a).
2. Szkolny Konkurs Matematyczny ,,As wśród nas” – I miejsce: Izabela Gradzik (2a) i Blanca Wypchlak (3a), II miejsce: Mikołaj Modliński (2a) i Klaudia Adamczyk (3a), III miejsce: Ewa Ściegienka (2b) i Zuzanna Kluska (3b).
3. Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas młodszych – I miejsce: Wiktoria Radkowska (2b) i Wiktoria Kasprzyk (3b), II miejsce: Bartłomiej Janik (2a), III miejsce: Jarosław Szklarz (2a), Patryk Janikowski (3a).
4. Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce ,,Kto ty jesteś? Polak mały” – w kategorii klas młodszych: I miejsce: Marcel Mrożek (1b), Julia Klecha (1b), Oskar Gościniak(1a), Emilia Peryga (2b), Maria Jungowska (3b), II miejsce: Wiktoria Radkowska (2b) i Piotr Kopytko (3b), III miejsce: Aleksandra Domańska (2b), Blanca Wypchlak (3a), Mikołaj Sikorski (3b); w kategorii klas starszych: klasy czwarte: I miejsce: Ewa Polaczkiewicz (4a), II miejsce: Weronika Świerczyńska (4a), III miejsce: Zuzanna Sałata (4a), klasy piąte: I miejsce: Bartosz Adamek (5a), II miejsce: Julia Janiszewska (5b), III miejsce: Aleksandra Ciura (5b) i Dawid Stasiński (5b), klasy szóste: I miejsce: Martyna Frączyńska (6a), II miejsce: Paweł Fiszer (6b), III miejsce: Artur Barczyński (6b).
5. Szkolny Konkurs Wiedzy ,,Już to wiem” – I miejsce: Mateusz Jędrzejczyk (1b), Kaspian Dudek (2b), Oskar Gościniak (1a), Blanca Wypchlak (3a), II miejsce: Grzegorz Stolarski (1b), Marcel Mrożek (1b), Justyna Stanior (1a), Wiktoria Radkowska (2b), Maja Kluźniak (2b), Rozalia Błaszczyk (3a), Jakub Seifryd (2b), III miejsce: Natalia Soczek (1a), Laura Jóźko (1a), Julia Patyk (2b), Klaudia Adamczyk (3a), Jakub Lisiecki (3a), Natalia Kozłowska (3a), Mikołaj Sikorski (3b).
6. Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,I like English” – w kategorii klas czwartych: I miejsce: Szymon Ściegienka (4a) i Zuzanna Sałata (4a), II miejsce: Mikołaj Iwaniuk (4a), III miejsce: Marta Małolepsza (4a) i Adrian Molędzki (4b); w kategorii klas piątych: I miejsce: Dawid Stasiński (5b), II miejsce: Mateusz Łęski (5b), III miejsce: Bartosz Marchewka (5a); w kategorii klas szóstych: I miejsce: Artur Barczyński (6b), II miejsce: Leon Gruczka (6a) i Jakub Rzeszut (6b), III miejsce: Weronika Klimczyk (6a).
7. Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Miejsca bliskie św. Janowi Pawłowi II” – I miejsce: Wiktoria Radkowska (2b), II miejsce: Natalia Guła (2b) i Maria Jungowska (3b), III miejsce: Emilia Peryga (2b), Natalia Kozłowska (3a), Aleksndra Domańska (2b), wyróżnienie: Tomasz Wróbel (2b), Wiktoria Kasprzyk (3b), Bartosz Wejman (1a).
8. Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Moja wesoła rodzinka” – I miejsce: Aleksandra Domańska (2b) i Leon Wyporski (2b), II miejsce: Wiktoria Radkowska (2b) Ethan Szafert, III miejsce: Tomasz Wróbel (2b), wyróżnienie: Marcel Joński (2b).
9. Szkolny Konkurs Wiedzy ,,Quiz o zdrowiu” – I miejsce: Klaudia Adamczyk (3a), Marcel Joński (2b), Oskar Gościniak (1a), II miejsce: Piotr Kopytko (3b), Justyna Stanior (1a), III miejsce: Iga Daszyk (1a).
10. Szkolny Konkurs Literacki ,,List do Ojca Świętego” – wyróżnienie: Paulina radzi och (6a) i Martyna Frączyńska (6a).

Konkursy o zasięgu międzyszkolnym, miejskim, powiatowym i ogólnopolskim, międzynarodowym

1. Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Wiosenne kwiaty” – II miejsce: Igor Marchewka (2a)..
2. IV Powiatowy Konkurs Kaligraficzny ,,I ty możesz zostać mistrzem pióra” – w kategorii klas II – III – II miejsce: Weronika Putyra (2a), wyróżnienie: Izabela Gradzik (2a) i Aleksandra Domańska (2b); kategorii klas IV – VI: II miejsce: Zuzanna Sałata (4a).
3. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,Wordmaster” – I miejsce: Kinga Płaczek (4b) i Wiktoria Kasprzyk (3b), II miejsce: Zuzanna Sałata (4a), III miejsce: Weronika Putyra (2a), IV miejsce: Ewa Pietrzak (4b), V miejsce: Ewa Polaczkiewicz (4a) i Weronika Świerczyńska (4a).
4. Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ,,Happy Song Contest” – II miejsce: Mateusz Łęski (5b), wyróżnienie: Sylwia Knop (4a).
5. Powiatowy Konkurs ,,Galeria Kronik Szkolnych” – I miejsce.
6. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Jaś i Małgosia” – wyróżnienie: Michał Zieliński (4b).
7. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza kartka wielkanocna” – II miejsce: Michał Michalak (1b).
8. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Wiosenna łąka” – I miejsce: Dawid Relidzyński (1b), wyróżnienie: Paulina Matusiak (3a).
9. Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Malucha – uczniowie z kl. 1b i oddziału edukacji przedszkolnej zajęli III miejsce.
10. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,Fox” – wynik dobry: Artur Barczyński (6b).
11. Międzyszkolny Konkurs na Kartkę Walentynkową w Języku Angielskim – wyróżnienie: Kacper Dziuba (6a).
12. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny ,,Bóbr” – wyróżnienie: Artur Barczyński (6b).
13. Powiatowy Konkurs ,,Zdrowie na talerzu” – finalistki: Katarzyna Baran (5a) i Dominika Przybylska (5a).
14. Miejski Konkurs Recytatorski ,,Duety na scenie” – wyróżnienie: Wiktoria Kasprzyk (3b) i Zuzanna Kluska (3b).
15. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Skrzydlate zwiastuny wiosny” – III miejsce: Zuzanna Mika (2b).
16. III edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego ,,Kot marzeń” – III miejsce: Kacper Dziuba (6a), wyróżnienie: Maria Jungowska (3b), Marta Małolepsza (4a), Adrianna Gajda (6b), Bartosz Marchewka (5a).
17. Miejski Konkurs Ortograficzny ,,Dyktuś” – wyróżnienie: Wiktoria Bauć (3b).
18. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym ,,Bądź bezpieczny na drodze” – wyróżnienie” Piotr Kopytko (3b).
19. Międzyszkolny Konkurs ,,Euro Music” – wyróżnienie: Zuzanna Jurecka (6a).
20. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Jeden z dziesięciu” – II miejsce: Martyna Frączyńska (6a).
21.Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny – I miejsce: Martyna Frączyńska (6a).
22. Międzyszkolny Konkurs Literacki ,,W poszukiwaniu utraconego królestwa” – II miejsce: Martyna Frączyńska (6a), Miłosz Porębiński (6a) i Weronika Gradzik (6a).
23. Międzyszkolny Konkurs Muzyczny ,,Marcowe nutki” – I miejsce: Leon Gruczka (6a) i Filip Radomski (6a).
24. Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej – III miejsce: Leon Gruczka (6a) i Filip Radomski (6a).
25. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur” – wyróżnienia: Weronika Świerczyńska (4a), Marcel Jura (5a), Bartosz Marchewka (5a), Artur Barczyński (6b); Klaudia Adamczyk (3a), Patryk Janikowski (3a) i Patryk Stolarski (3a).
26. VII Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny ,,W poszukiwaniu dziwów natury” – I miejsce: Agata Włodarczyk (6b).
27. Konkurs Plastyczny ,,Stefan Żeromski” pod honorowym patronatem Tomasza Sętowskiego – I miejsce: Adrianna Gajda (6b), II miejsce: Weronika Gradzik (6a) i Dominika Biegańska (6a), III miejsce: Artur Radkowski (5a), wyróżnienie: Aleksandra Gajda (6b).
28. VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży ,,Świat, jakim go widzę” – pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochowie – III miejsce: Adrianna Sołtysiak (6b).
29. Konkurs Plastyczny na plakat - ,,Częstochowa podczas II wojny światowej” – w ramach projektu edukacyjnego ,,Ojczyzna to ziemia i groby – Częstochowianie w czasie II wojny światowej” – związanego z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej i 70. rocznicą jej zakończenia, organizatorzy – II miejsce: Bartosz Marchewka (5a), III miejsce: Oliwia Bajor (6a), wyróżnienia: Lena Gruczka (4a), Aleksandra Koziorowska (4a), Ewa Polaczkiewicz (4a), Artur Radkowski (5a).
30. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,, Jan Paweł II w naszych sercach” – II miejsce: Aleksandra Gajda (6b), wyróżnienie: Jordan Ślęzak (5b).
31. Akwarium XXI wieku – wyróżnienie: Bartosz Marchewka (5a) i Artur Radkowki (5a).
32. Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS- tytuł laureata: Wiktor Kokot (1a).
33. VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Nasze lektury – książki, które nas uczą i bawią” - II miejsce: Oskar Gościniak (1a), III miejsce: Natalia Kozłowska.
34. Międzyszkolny konkurs plastyczny „Wiosenna łąka” - III miejsce: Alicja Sałata (1a).
35. XII edycja Powiatowego Konkursu Znajomości Zasad Ruchu Drogowego – wyróżnienie: Blanca Wypchlak (3a).
36. Osiągnięcia zespołu tanecznego:
IX Powiatowy Turniej Szkolnych Zespołów Tańca Cheerleaders – Blachownia:
1 miejsce duża formacja kl 4-6
2 miejsce mała formacja kl 4-6
1 miejsce duża formacja kl 1-3
I Międzyszkolne Mistrzostwa Tańca Cheerleaders – Częstochowa
1 miejsce duża formacja kl 1-3
2 miejsce duża formacja kl 4-6
1 miejsce mała formacja kl 4-6
VI Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych – Koziegłowy
1 miejsce kl.4-6
2 miejsce kl 1-3
Międzyszkolny Turniej Taneczny ,,Tanecznym krokiem przez świat”
1 miejsce kl. 1-3
XIV Otwarte Mistrzostwa Zespołów Tanecznych i Cheerleaders w Sosnowcu
wyróżnienie kl.1-3 i klasy 4 – 6.

 

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Menu stołówki szkonej

hgfhgf

hgfhgf

jgcfgh

hggchg

 

mapa

TV

czewa