MATEMATYKA NA SŁODKO, CZYLI PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

W naszej szkole od lat obchodzony jest Dzień Liczby Pi.
Młodzież szkolna w dniu 14 marca - w Dzień Liczby Pi jak również w dniach 15 i 20 marca promowała nauki ścisłe "na słodko". Zadaniem chętnych uczniów było przynieść do szkoły ciasta i babeczki nawiązujące do liczby "Pi". Słodkie zbiory trafiły na szkolny kiermasz, a zebrane pieniądze zostaną dobrze wykorzystane.
Od kilku lat czerpiemy z tradycji obchodzenia tego święta w krajach  anglosaskich. Dzieci przygotowują ciasta nawiązujące do liczby "Pi"
ponieważ w języku angielskim liczba "Pi" brzmi tak samo jak ciasto.
W tym roku po raz drugi zorganizowaliśmy sprzedaż przygotowanych przez Uczniów ciast. Zaangażowanie i liczba przygotowanych wypieków mile nas zaskoczyła. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za pomoc, pomysłowość oraz włączenie się w akcję. Zysk ze sprzedaży
przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjnią lekcje matematyki.
Dzień Liczby Pi to święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe.
Żeby było ciekawiej, obchodzimy je 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby
Pi. Pierwsza impreza odbyła się w 1988 roku w San Francisco, z inicjatywy Larry'ego Shawa. Spotkania i eventy związane
ze świętem organizowane są głównie w Stanach Zjednoczonych, ale też w polskich szkołach, czego przykładem jest kiermasz w Szancerze.
Dziękujemy za zaangażowanie
Nauczyciele matematyki